Klasy I-III w Parku Ewolucji

W czwartek 21 września klasy I, II i III wraz z wychowawcami: p. Iloną Szymańską, Hanną Nowak i Lucyną Węgrowską wybrały się do Parku Ewolucji w Sławutowie. Na szczęście po deszczowych dniach pogoda nam dopisała i bez przeszkód udało nam się zwiedzić zaplanowane miejsce.

Jak wiemy, historia życia na Ziemi zaczyna się kilka milionów lat wstecz. Udało nam się zobaczyć, jak ewolucja eksperymentowała na różne sposoby. Poznaliśmy dzieje planety oraz prehistorycznych mieszkańców naszych mórz, oceanów i lądów.

Przygodę rozpoczeliśmy od wizyty w kinie prehistorycznym. Poznaliśmy Arnolda- wygadanego i zabawnego dinozaura, który przedstawił nam historię  powstania naszej planety.

Niezwykłą atrakcję stanowiła dla nas wizyta w batyskafie. Jest to jedyny taki w Polsce statek podwodny, którym mogliśmy popłynąć w niezapomnianą podróż po głębinach mórz i oceanów. Dzięki nowoczesnej technologii 3D i  5D przenieśliśmy się ponad 200 milionów lat wstecz- na samo dno oceanu, gdzie zobaczyliśmy największe wymarłe gatunki prehistorycznych zwierząt morskch.

Wędrowaliśmy Ścieżką Dinozaurów. Poznaliśmy pierwszych mieszkańców lądu w naturalnych rozmiarach. Zobaczyliśmy polowanie na mamuty i walkę o ogień.

Dla najmłodszych nie zabrakło równiez wizyty na placu zabaw. Uczniowie mogli tam aktywnie spędzić czas na świezym powietrzu.

Byliśmy też w Jaskiniowym Miasteczku, jechaliśmy Kolejką Jaskiniowców, spotkaliśmy słynnych: Freda i Wilmę Flinstonów.

Nie zabrakło lodów, gofrów i zakupu pamiątek....Ogólnie wycieczkę można uznać za udaną, co widać na załączonych zdjęciach i uśmiechniętych buziach naszych dzieci.

Frajda dla każdego- murowana !

Wizyta w Parku Ewolucji  będzie niezapomnianą przygodą i dobrą lekcją historii.

To z pewnością doskonałe miejsce edukacyjno-rekreacyjne dla naszych milusińskich....

I.Sz.