NASI ABSOLWENCI

Każdego roku Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Jastrzębiej Górze opuszczają uczniowie klasy szóstej, którzy kolejny etap życia rozpoczynają zazwyczaj w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II we Władysławowie. Pragnęlibyśmy, aby nasi absolwenci utrzymywali z nami kontakt oraz brali aktywny udział w życiu szkoły. Ciekawi jesteśmy ich sukcesów, rozwijanych zainteresowań i pasji. Dlatego też serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania

strony internetowej naszej szkoły.

W związku z tym umieściliśmy poniżej ankietę, bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyście zechcieli odpowiedzieć na kilka pytań. Uzyskane informacje pozwolą nam udoskonalić pracę szkoły i dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb naszych uczniów.

Z góry dziękujemy

LOSY ABSOLWENTÓW - GALERIA

Barbara Falkiewicz (Licau)

W roku 1987 ukończyła naukę w S.P. w Jastrzębiej Górze. Naukę kontynuowała w L.O. - Puck, które ukończyła w 1991 r. Następnie uczyła się w Studium Nauczycielskim w Gdyni - 1991-1993. We wrześniu 1993 r. rozpoczęła pracę w S.P. w Jastrzębiej Górze. Studia wyższe ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Studia podyplomowe - logopedia szkolna ukończyła w Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku.

Magdalena Stefanowicz

Absolwentka S.P. w Jastrzębiej Górze, rocznik 1999. W najmłodszych latach, za sprawą inspirujących nauczycielek: Doroty Artowskiej i Krystyny Szukalskiej, fascynowała sie biologią, ekologią i geografią. Nieco później język polski stał się wyzwaniem, któremu, mimo trudności i przede wszystkim dzięki zaangażowaniu nauczycielki  Iwony Idkowiak, skutecznie stawiała czoła - aż do matury. Dziś, absolwentka Politechniki Gdańskiej  Wydziału Architektury. Mieszka w Kopenhadze, gdzie jeździ na rowerze, pracuje jako architekt oraz śladem swoich rodziców, nieustannie sie uczy :) Tym razem stawia czoła energooszczędnemu budownictwu na Uniwersytecie Lund w Szwecji. Miłośniczka Jastrzębiej Góry widzianej z otwartego morza.

Więcej tutaj:  http://tyciutency.wordpress.com/

Szymon Redlin, absolwent Szkoły Podstawowej w Jastrzębiej Górze rocznika 1998. Gospodarz klasy B, szkolny DJ… i organizator dyskotek, no i chyba też dobry uczeń. Po zakończeniu edukacji w Jastrzębiej Górze, uczęszczał do Technikum Elektrycznego w Wejherowie – specjalizacja komputerowe systemy sterowania, przez 5 lat również gospodarz klasy. W 2003 roku ukończył technikum, z małym sukcesem (wygrany konkurs na najlepszą prace dyplomową na poziomie kraju). Dalej związał się z Akademią Morską w Gdyni, gdzie po 3 latach uzyskał tytuł inżyniera w kategorii radiokomunikacja Cyfrowa, a kolejne 2 lata pozwoliły osiągnąć tytuł magistra w tej samej branży i w 2008 roku ukończył tę zacną uczelnię. Na studiach 3 lata, też pełnił funkcję Starosty roku… Po studiach praca w Trójmieście, jednak miasto to nie jego żywioł… decyzja o powrocie do rodzinnych Tupadeł, praca w urzędzie skarbowym i decyzja o przeprowadzce w 2015 roku do Jastrzębiej Góry. Miesiąc po przeprowadzce zostaje Sołtysem… Prowadzi własną firmę i troszczy się o  losy swojej małej ojczyzny.

Roman Kużel - Burmistrz Władysławowa, absolwent Szkoły Podstawowej w Jastrzębiej Górze rocznika 1998. Ma 32 lata, jest mieszkańcem Jastrzębiej Góry. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej Władysławowa. Absolwent Politologii na Uniwersytecie Gdańskim o specjalizacji samorządowo-ustrojowej. Aktywny działacz społeczny, reprezentant kilku organizacji pozarządowych i miłośnik historii regionu. Organizator wielu wystaw dotyczących dziejów Ziemi Puckiej. Zapoczątkował akcję zbiórki publicznej na zakup sprzętu ratunkowego - defibrylatorów, które trafiły do najbardziej newralgicznych punktów na terenie Gminy Władysławowo. Interesuje się polityką, muzyką oraz sportem.

Ilona Szymańska

Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej w Jastrzębiej Górze. Po ukończeniu klasy VIII naukę kontynuowałam w Liceum Ogólnokształcącym w Pucku. Kolejnym etapem było Studium Nauczycielskie w Gdańsku, na kierunku nauczanie początkowe. Po jego ukończeniu  rozpoczęłam pracę w tutejszej szkole. W trakcie pracy  podjęłam studia wyższe zawodowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej na Wydziale Pedagogicznym w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej oraz studia wyższe magisterskie na kierunku Pedagogika. Kolejnym etapem były studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki w Pomorskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdyni.

Dużo siły do pracy i nie tylko daje mi moja najbliższa rodzina oraz spotkania w gronie przyjaciół. Moją pasją niezmiennie od wielu lat jest czytanie oraz spacerowanie brzegiem morza. Bardzo lubię swoją pracę, a szczególnie kontakty z dziećmi. Mam ogromną satysfakcję z tego, co robię i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

Justyna Lachs  (Roeske)

Absolwentka Szkoły Podstawowej w Jastrzębiej Górze. Rocznik 1984-1992 klasa p. Doroty Artowskiej. Edukację kontynuowałam w Liceum Ekonomicznym w Pucku otrzymując            w 1996 r. tytuł technika ekonomisty oraz maturę. Studia wyższe ukończyłam na Wyższej Szkole Zarządzania w Słupsku. Wyszłam za mąż w 2002 roku. Moim mężem jest również absolwent  S.P. w Jastrzębiej  Górze - Sebastian Lachs. Mamy dwójkę dzieci: Ania lat 12 i Piotr lat 8. Oczywiście uczęszczają do naszej szkoły. Prowadzimy willę „Anka” w naszej ukochanej Jastrzębiej Górze. Moją edukację zakończyłam dopiero w 2004 roku na Studium Medycznym w Wejherowie zostając pielęgniarką. Długo szukałam mojego powołania...

Teraz pracuję w Szpitalu w Pucku i to daje mi satysfakcję. Jestem czynnym rodzicem w Radzie Rodziców przy szkole.