Rok szkolny 2015/2016

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » Rok szkolny 2015/2016

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbyła się 1-go września 2015 r. o godz. 10.30 w sali gimnastycznej. Poprzedziła ją Msza Święta sprawowana w Kościele pw. św. Ignacego Loyoli w J. Górze. Po niej uczniowie wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się akademia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
czytaj więcej

Sprzątanie Świata 2015


"Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której tradyjnie włączyła się nasza szkoła.

Sprzątanie świata
czytaj więcej

Tacy różni a razem.

W naszej szkole już po raz czwarty gościli studenci  animacji społeczno-kulturalnej z  cieszyńskiego wydziału  Uniwersytetu Śląskiego  w Katowicach  z opiekunem – Jolantą  Gisman-Stoch.  

W tym roku, w środę 23.09. zaprosili nas na plażę. Przywitał nas kapitan pirackiego statku, który opowiedział nam historię swojej załogi.  Piraci przeżyli sztorm na morzu  tylko dzięki temu, że  potrafili połączyć siły i razem działać. Kapitan przeczytał nam list od Neptuna adresowany do wszystkich dzieci z naszej szkoły. Neptun obiecał, że jak  wszyscy wykonamy przygotowane dla nas zadania dostaniemy mapę, która doprowadzi nas do skarbu. 

Praca metodą projektu
czytaj więcej

25 września  dzieci z klas IIa, IIb i III odwiedziły Centrum Nauki ,,EXPERYMENT” w Gdyni. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w której dzieci mogą  na własną rękę przeprowadzać eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie.


W Experymencie
czytaj więcej

30 IX -DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

Tym razem dziewczyny z klas I-III wraz z paniami postanowiły uczcić DZIEŃ CHŁOPAKA.

  • Na początek były  występy na sali gimnastycznej słynnych karateków. To z pewnością spodobało się nie tylko chłopcom.
  • Po pokazach, w klasach odbyły się różne śmieszne zawody i konkursy. Były krzyżówki, zagadki, ,,trudne pytania” wylosowane  z tajemniczego pudełka.
Dzień Chłopaka w kl. I - III
czytaj więcej