Szkolne Koło Wolontariatu

Jesteś tu: » Strona główna » Szkolne Koło Wolontariatu
Uczniowie biorący udział w Jasełkach, również i w tym roku postanowili wystawić przedstawienie dla niezwykłej publiczności. 21 grudnia wszyscy  występujący wybrali się do Domu Seniora w Jastrzębiej Górze, gdzie czekali na nich wyjątkowi widzowie.

Po przedstawieniu oklaskom i wzruszeniom nie było końca, a nasi aktorzy otrzymali po słodkim upominku. Były to wspaniałe chwile spędzone wspólnie z seniorami w tym szczególnym okresie przedświątecznym.


Jasełka w Domu Seniora
czytaj więcej

Nasze wolontariuszki z klasy VII zaangażowaly się w akcję Marzycielska poczta,której celem jest wysyłanie listów, kartek do chorych dzieci. Dzieci chore bardzo dużo czasu spędzają w szpitalach więc cieszą się kiedy inni o nich pamiętają i przesyłają im słowa wsparcia. 

Marzycielska poczta
czytaj więcej

My również włączamy się w akcje zbierania nakrętek dla mieszkańca Swarzewa małego Wojtusia , który urodził się z rzadką chorobą genetyczną. Dlatego zachęcamy do zbierania i przynoszenia nakrętek do szkoły. 

Zbieramy nakrętki
czytaj więcej
Pomagajmy zwierzętom!
I w tym roku organizujemy akcję mającą na celu pomoc zwierzętom w schroniskach. 
W ramach akcji zbieramy: 
- KARMY
- SMYCZE I OBROŻE
- KOCE
- AKCESORIA
Pomagamy zwierzakom
czytaj więcej

Dnia 1 listopada nasza szkoła włączyła się w akcję „Światełko dla Hospicjum”. Wolontariuszki Ania Budzisz, Kasia Pal, Sylwia Prena i Ania Lachs zbierały pieniądze na cmentarzu w Tupadłach w zamian oferując żółte lub niebieskie znicze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dalszą działalność księdza Jana Kaczkowskiego.

Światełko dla Hospicjum
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Pliki do pobrania